RicoRoco - HOME Azure v.116
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
czacha       czacha       czacha
  HOME   FORUM   HELP SEARCH Kalendarz Download Gallery Chat Zaloguj się Rejestracja  
Template

Links
Recent Top
By Yurek3
[06.01.2011, 16:54:10]

By Yurek3
[31.12.2010, 07:06:05]

By Yurek3
[08.12.2010, 17:21:30]

By Yurek3
[11.11.2010, 05:20:40]

By Yurek3
[04.11.2010, 19:48:16]

By Yurek3
[29.05.2010, 19:00:18]

By Yurek3
[10.05.2010, 05:50:46]

By Yurek3
[06.05.2010, 05:40:10]

By Zoes
[18.12.2009, 08:03:05]

[06.12.2009, 13:55:49]
Ostatni 20 Shout:
01.07.2010, 02:22:18
Witam Smiley
Sorry, ale stronka jest w uaktualnieniu.
Pozdrawiam wszystkich odwiedzających. Smiley
08.12.2008, 21:57:04
Pozdrowionka dla was Smiley
06.12.2008, 12:32:12
Yo! Niedługo poważniejsza aktualizacja forum.. Wymieniam wszystkie pliki! Smiley
08.09.2008, 16:42:15
Jest w necie naprawdę multum sboxów i zawsze polecam kożystać z zewnętrznych, a nie z budowanych.. i wiele za tym przemawia. Smiley
08.09.2008, 16:40:26
Jest standartowo wbudowany do TinyPortal, a TinyPortal, to modyfikacja SMF, która robi z tego forum prawdziwy Portal.
08.09.2008, 13:40:27
mam pytanie skad sciagnac takiego ShoutBox??
17.06.2008, 21:19:34
Yoo
12.06.2008, 07:28:56
Hi Anette i Adrian Smiley
To była pułapka na spamboty. Ale musze teraz zamknąc dla gości. Żeby pisac trzeba się zalogować. Chwilowo nie mogę polowac na spamboty.. brak czasu.. Ale potrzebne mi to do filtra.
Anetta
05.06.2008, 12:14:49
Smiley
gość
04.06.2008, 12:39:23
widać kochają Cię boty xD
gość
29.04.2008, 23:00:17
loco szpoco Cheesy
29.04.2008, 14:33:23
Sbox is online!
Ale.. tym razem zapoluje na spamboty!
Goście mogą korzystać bez przeszkód
26.03.2008, 22:28:03
Sorry z powodu wrednych spambotów, sbox chwilowo dla gosci nieczynny..
22.03.2008, 02:20:55
Zdrowych i Pogodnych Świat WielkiejNocy
21.03.2008, 03:41:44
o jak pusto.. to przez spamerów..
RSS - TP.net
Strony: [1]   Do dołu
 Drukuj 
Autor           Wątek: Podatek Progresywny  [Przeczytany 16633 razy]
0 users i 1 Gość przegląda ten wątek.
Yurek3

Global Moderator
*****
Offline
United States Sex:Mężczyzna
United States


Posty 122


 [26.01.2007, 00:43:44]

Czy ktoś z Was zastanawiał się kiedyś nad tym tematem tzn. ,że bogaty płaci więcej niż ten tzw. biedny.

TZW progi podatkowe np. 21%. 32% , 43% ,53%,

Pytanie czy to jest w porządku czy czasami nie jesteśmy wszyscy poprzez propagande  sosjalizmu  robieni jajo.

Cyzy nie było bu lepiej ,że każdy z nas ma coś w rodzju karty kredytowej i np. idzie do wybaranego marketu i chce coś nabyć i w tym momęcie kasjerka  żąda od nas karty podatowej i  ten biedny tzn. ty płacisz za ten nabywany artykół np. 10zł a inny koleś np. pan Kulczyk 10000 zł.

Czy to nie jest to samo.

A oni nam cały czas pieprzą ,że to jest ok .

Dla mnie nie osobiście cały ten dzisiejszy Światwk robi nas w jajo.


Pozdrawiam
IP Zapisane
Rico Roco
W3Masta
Administrator
*****
Offline
United States Sex:Mężczyzna
United States

"Imagination is more important than knowledge."

Posty 198


WWW
Odpowiedz#1 [26.01.2007, 10:28:05]

hehe lepiej uważaj Yurku, możesz być poczytany za jakiegoś wichrzyciela..

Pamiętam, jak po moich słowach prawdy, kolega @Romanita, powiesił sobie w sygaturce..: "kto prawdę mówi, burzy spokój.."
Coś w tym jest..

Jak widać, miejscówki dla bogatych są już obstawione.., może to jacyś "inni" mają w tym swój interes, żeby było jak najmniej bogatych i uczciwych Polaków..

Zostały w sposób sztuczny.., czy virtualny stworzone "dwie strony" oni i my.. to wszystko jest sztuczne, i się opłasa "..im", choć dzieje się naprawdę..! Po prostu "oni" znaleźli sposób, żeby dobrać się do naszych pieniędzy.. i może można by to zrozumieć, gdyby z tego powodu działo się wszystkim lepiej, ale tak nie jest.. Ktoś zgarnia tę kasę wyłącznie do swojej kieszeni..
A przy tym wiadomo.. "apetyt rośnie w miarę jedzenia" nic dodać nic ująć, I pytanie..: tylko kiedy zmądrzejemy, kiedy zrozumiemy, że jesteśmy dymani na kasę.., kiedy zrozumiemy w końcu, że to jeden wielki kant! ..że polityka łupienia narodu się nie skończyła.., weszła tylko w tryb większego zawoalowania.. Może zresztą to i odpowiedź, dlaczego, mimo że Polacy są postrzegani jako Naród inteligentny, - leży u nas szkolnictwo.. - komu na tym zależy.., komu się to opłaca? Jeśli poznamy odpowiedzi na te pytania.., będziemy wiedzieli, "kim są Oni"

Podatki w takiej formie sa niszczące, dla Kowalskiego, który chciałby zostać Panem Bossem Kowalskim i dać pracę innym.., on woli ukraść, wejść do szarej strefy.., choć to nie prawdziwe słowo.., raczej zabrać "co moje".

Nawet, jeśli obecni chcą to zmienić, to łatwo i szybko nie pójdzie.. wiadomo.. raptem "oni" przestaliby zarabiać.., ale widac jak się boją i w panice starają się ..niektórzy, czym prędzej powykupywać jak najwięcej.., a niektórzy nawet za nasze..

To gangrena nogi.. trudno.., ale bez amputacji, trudno będzie mówić o normalnym godnym życiu..

Pozdrawiam  suny
RR
IP Zapisane

Twoje ważniejsze dane..!   |   Potestuj sobie, swoje łącza..  Smiley

          
PdM

Moderators
*****
Offline
Poland Sex:Mężczyzna
Poland


Posty 7


Odpowiedz#2 [11.06.2008, 18:21:50]

Odgrzebuję stary wątek, ale ciężko tutaj coś ruszyć, aby się kurz w powietrze nie wzbił ;-)

Ten numer z kartą kredytową - fajny w sumie. Tylko za dużo osób będzie chciało taką kartę mieć Cheesy

Milton Friedman postulował wprowadzenie tzw podatku negatywnego - tzn osoba zarabiająca poniżej odpowiedniego progu dostawałaby 'wyrównanie' do tegoż progu. Czyli gdybyśmy ustalili próg na 1500zł/rękę i zarabiałbym powiedzmy 750zł, to państwo dorzucałoby mi te drugie 750zł. Po przekroczeniu tych 1500zł sam stawałbym się płatnikiem podatku, wyrażonego w pewnej stawce procentowej. Obecna pomoc społeczna zamiast tego oferuje ubezpieczenie i zasiłek określonej wysokości i długości, zależnie od wysokości wypłat i czasu pracy. Obecny system ma do przetworzenia więcej papierków i większe koszty. Nie wiem czy mobilizuje lepiej czy gorzej od podatku negatywnego - bo po prostu nie mam porównania.

Jeśli chodzi o kwestię progresywności podatków - to dobrze ustalony podatek progresywny (+akcyzowy) to tak na prawdę to, co rozumiemy pod pojęciem podatku liniowego. Dlaczego? Już tłumaczę:
W ekonomii funkcjonuje pojęcie malejącej użyteczności krańcowej pieniądza. Co to z kolei za potworek, ta użyteczność krańcowa? Posłużę się innym przykładem: pijemy piwo. Pierwsze jest dobre i fajne. Drugie, trzecie, kolejne nam smakują. Jednak każde kolejne sprawia nam mniejszą przyjemność niż to poprzednie. W pewnym momencie dochodzi do przełamania i piwo zamiast nam smakować nas brzydzi - wykres funkcji użyteczności krańcowej najpierw wysoko ponad poziomą osią - teraz znajduje się poniżej osi.
Z pieniądzem jest podobnie - im więcej go mamy, tym mniejszą wartość przedstawia dla nas każda kolejna jednostka. Na prostym przykładzie: osoba biedna przy podatku liniowym 20% i zarobkach 1000zł płaci 200zł. Zostaje jej na życie 800zł. Osoba bogatsza zarabia więcej. Powiedzmy 10 000zł. Podatku od tego płaci 2 000 zł. Zostaje jej na życie jeszcze 8 000. Jak łatwo się utrzymać za 800zł i 8000zł każdy wie. Jaki z tego wniosek? Osobę bogatą mniej 'boli' zapłacenie 20% podatku, niż osobę biedną.
Wspominałem też o podatku akcyzowym. Jego dobrze przemyślana rola to podbijanie cen dóbr, które do normalnego funkcjonowania potrzebne nie są. Ich udział w koszyku zakupów Kowalskiego rośnie wraz ze wzrostem zarobków. Stąd osoba biedna jest najbardziej dotknięta podatkiem od przychodu/dochodu zaś osoba bogata - podatkiem akcyzowym.

Tak na marginesie - ile % mieszkańców Polski płaci podatek dochodowy według drugiej, a ile według trzeciej stawki podatkowej? Znacie może jakieś dane? Chętnie bym je poznał.

Co do argumentu, że przez chory system podatkowy ludzie oszukują - ludzie oszukiwali, oszukują i będą oszukiwać. Niezależnie od tego jaki jest ten system i jaką w nim pełnią rolę. Wyplenienie oszustów to zadanie dla organów ścigania (szybkie i skuteczne wykrycie), sądownictwa (uczciwy wyrok), resocjalizacji (obecne więzienia to zaprzeczenie resocjalizacji), a także edukacji (by uczyć, że takie postępowanie jest złe - czyli dla profilaktyki).
Dla przykładu dużo przestępstw mniejszych i większych (w tym gospodarczych) ma miejsce w Polsce, w Rosji, w USA, zaś niewiele w Finlandii czy Norwegii. W Rosji i USA wzbogacić się łatwo, ale system sprawiedliwości tam leży. W Finlandii zaś możemy zostawić auto na chodzie i iść coś zjeść do restauracji. Po powrocie to auto będzie dalej stało! To nie jest zasługa systemu gospodarczego, a edukacji właśnie.

Słówko jeszcze w temacie owych "Onych" - uczone podręczniki akademickie, z których jako student zarządzania koszystałem, poruszające tematykę psychologii w zarządzaniu (autorów amerykańskich) poruszają taki temat, jak poczucie wewnętrznej kontroli. To pojęcie oznacza poczucie jak bardzo samemu kierujemy własnym losem, życiem - a jak bardzo kontroluję je owi "Oni". Wink
Autor podręcznika który czytałem ucząc się do sesji twierdził tam, że osoba sukcesu (w biznesie) musi mieć głębokie poczucie wewnętrznej kontroli. Coś w tym jest, wg mnie.
IP Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 Drukuj 
 
Skocz do:  

Geo Visitors Map  
28.03.2024, 13:05:20